Přihlášení

Koneční spotřebitelé

Nejste-li obchodní partner zadejte prosím své PSČ.
Zjistíme, jestli do vašeho regionu dovážíme.

Obchodníci

Jako náš obchodní partner se přihlaste zde.

Jste tady poprvé a máte zájem obchodovat?
Vyplňte tedy prosím kontaktní formulář, nebo volejte na tel.: +420 581 698 143.
Produkty zobrazíte tahem zleva do prava ;-)

Masobraní - svátek milovníků masa

14.5.2019

Třetí květnový pátek se od minulého roku nese ve znamení hodování. Český svaz zpracovatelů masa prohlásil tento den svátkem řezníků a masa, všichni milovníci masných pochoutek si tak můžou užít již druhý ročník Masobraní.

Cílem Masobraní je mimo jiné zvýšení popularity řeznického řemesla. Řemeslné obory obecně nejsou v posledních letech příliš populární. Mladí lidé se straní ruční práce montérek, raději usedají v oblecích k počítačům a do zasedaček.

Podle průzkumu Incoma GfK 41 % lidí preferuje nákup masa ve specializovaných prodejnách místo v supermarketu. Opravdoví znalci masa jsou přitom dnes ceněni podobně jako ti nejlepší kuchaři a na jejich názor lidé dají. „Myslím si, že by měla být ještě trošku větší osvěta a především motivace, aby si mladí lidé vybrali řeznické řemeslo a chtěli se mu v životě věnovat,“ říká marketingová ředitelka společnosti Váhala Barbora Denková a dodává: „V současné době hledáme další řezníky. Preferujeme vystudované šikovné řezníky, ale i například kuchaře. Jsme schopni si nové zaměstnance sami zaučit.“

ČR a produkce masa

Podobná situace jako s personálem je také v zajištění samotných surovin. Česká republika zvládá pokrýt vlastní spotřebu vepřového masa pouze ze 36 % řezníci tak musejí pro maso za hranice. „Maso nakupujeme jak z českých farem, tak ze zahraničí. Česká republika bohužel není soběstačná v produkci vepřového masa, proto jsme nuceni nakupovat ostatní surovinu ze zahraničí,“ potvrzuje Barbora Denková.  

Masobraní se stává prezentací fungujících podniků veřejnosti, slavnosti můžete navštívit po celé České republice. Jde o jedinečnou možnost ochutnat české výrobky a zároveň poznat samotné řezníky, kteří za jejich výrobou stojí.

 

TIP – MASOBRANÍ ve Valašském Meziříčí

Přijďte ochutnat poctivé české špekáčky Váhala na MASOBRANÍ ve Valašském Meziříčí. Váhala ve spolupráci s firmou MP Krásno a Integrovanou střední školou pořádají akci na podporu oboru zpracování masa a jeho produkce. Stejně jako v loňském roce si i letos můžete dát grilovaný špekáček či grilovačky.

Kdy: 17. 5. 2019

Kde: Venkovní areál Integrované střední školy ve Valašském Meziříčí