Přihlášení

Koneční spotřebitelé

Nejste-li obchodní partner zadejte prosím své PSČ.
Zjistíme, jestli do vašeho regionu dovážíme.

Obchodníci

Jako náš obchodní partner se přihlaste zde.

Jste tady poprvé a máte zájem obchodovat?
Vyplňte tedy prosím kontaktní formulář, nebo volejte na tel.: +420 581 698 143.
Menu zobrazíte tahem z leva do prava ;-)

Historie

1933 - 2021

1933 – Robert Váhala

Příběh společnosti Váhala se začal psát v roce 1927, kdy její zakladatel Robert Váhala poprvé přičichl k řeznickému řemeslu. Do tajů výroby uzenin pronikl nejdříve jako tovaryš v Novém Jičíně, odkud zamířil rovnou do Prahy, do věhlasného řeznictví Hulata. A jelikož od lásky k voňavým klobáskám nebylo úniku, rozhodl se Robert Váhala založit vlastní firmu. V roce 1933, když bylo naší Československé republice pouhých 15 let, tak začal v pronajatých prostorách vyrábět první pochoutky pod svojí značkou

1938 – Nová konzervárna

Historie 1938

Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a skromná výrobna byla Robertu Váhalovi za chvíli malá. V roce 1938 se proto pustil do výstavby nového rodinného domu s řeznickou dílnou. Současně s výrobou uzenin a provozování řeznictví se začal věnovat také produkci konzervovaných výrobků, zejména paštik a hotových jídel. Nové výrobky přilákaly nové zákazníky a výrobní prostory opět přestávaly stačit. Proto Robert Váhala rozšířil své podnikatelské zázemí a v roce 1946 vystavěl hned za svým domem novou konzervárnu.

1948

Historie 1948

Nemohl tušit, že jen o několik málo let později přijde socialistický převrat.

1950 – Znárodnění

Roky budované podnikání bylo státem znárodněno. Na dlouhých 41 let nastal v jeho životě zásadní zlom – výroba uzenářských produktů v rodinné firmě ŘEZNICTVÍ ROBERT VÁHALA skončila.

1991 – VÁHALA a spol. s r.o.

Tím však příběh uzenin Váhala naštěstí neskončil. V roce 1991 nastala chvíle, v níž už nikdo z Váhalovy rodiny nedoufal – po dlouhých letech státního odpírání vlastnictví bylo panu Robertu Váhalovi vlastnictví navráceno. Do nového podnikání se pustil i se svými potomky a společně založili novou rodinnou firmu VÁHALA a spol. s r.o., výroba a prodej masných a lahůdkářských výrobků.

1998 – Nový závod v Hustopečích nad Bečvou

Historie 1998

22. června 1998 jsme otevřeli nový závod v Hustopečích nad Bečvou, který nám umožnil i expanzi na nové trhy, především do Německa, Rakouska, Itálie a Maďarska.

…a léta běží

Historie 1998

28. října 2018 společně oslavíme 100. výročí vzniku první Československé republiky.
Stále ctíme zásady zakladatele firmy pana Roberta Váhaly seniora, který vždy přísně dbal na držení vysoké úrovně kvality

Za dlouhou dobu svého působení získala firma VÁHALA a spol. s r.o. na trhu své pevné místo. Denní produkce masných výrobků přesahuje 25 tun a v silných obdobích, jako jsou Velikonoce či Vánoce, dosahuje denní produkce 50 tun.

Naše výrobky jsou jen z masa a koření. Zásadně do nich nepřidáváme žádné náhražky masa jako je mouka, sója nebo separáty a obsah „éček“ snižujeme na nejnižší možné minimum. Naprostá většina výrobků je bez lepku, a mohou je tak bez obav konzumovat i celiaci.

Pečlivě sledujeme ohlasy našich zákazníků a díky tomu víme, jak moc záleží na zachování původní kvality a poctivé chuti. To vy, naši zákazníci, nás každý den ujišťujete, že v držení vysoké úrovně kvality našich produktů má smysl pokračovat. Minimálně dalších 85 let!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace