Přihlášení

Koneční spotřebitelé

Nejste-li obchodní partner zadejte prosím své PSČ.
Zjistíme, jestli do vašeho regionu dovážíme.

Obchodníci

Jako náš obchodní partner se přihlaste zde.

Jste tady poprvé a máte zájem obchodovat?
Vyplňte tedy prosím kontaktní formulář, nebo volejte na tel.: +420 581 698 143.
Menu zobrazíte tahem z leva do prava ;-)

Přispěli jsme na nový sociální automobil

9.3.2021

Teď je více než kdy jindy potřeba myslet na druhé, především na naše starší spoluobčany a snažit se jim pomoci složité okamžiky co nejvíce usnadnit. Proto jsme se rozhodli finančně přispět na již páté auto Dacia Dokker, které rozváží (ať už k lékaři či do obchodu) ty, pro něž samotné je, byť jen blízká cesta, vážnou komplikací.

„Dostupnost pro všechny klienty je jednou z priorit terénních služeb. Jejich pracovnice však nejezdí pouze po „rovných“ cestách, službu je potřeba poskytnout i lidem na samotách, mnohdy v nepřístupném terénu a za každého počasí. Proto je nezbytné, aby auta měla vyhovující vybavení, bez kterého by poskytování služeb bylo velmi obtížné,“ popisuje Martina Došková, tisková mluvčí Charity Valašské Meziříčí.

Nejenže by bylo problematické především v zimním období dojet ke klientům v odlehlých částech regionu, ale také častá poruchovost by představovala velkou překážku v kvalitním, a hlavně spolehlivém poskytování služby. Obměnou a doplněním vozového parku předcházíme právě tomuto riziku.

„Služby Osobní asistence jsou určeny osobám, které jsou omezeny v soběstačnosti z důvodu věku, zdravotního postižení nebo dlouhodobého onemocnění. Osobní asistentky našim klientům nabízejí pomoc při nejrůznějších činnostech každodenního života. Fungují v domácím prostředí i tam, kde uživatelé potřebují,“ dodává Došková. Zároveň upřesňuje, že služba je poskytována kromě starších občanů i dětem od 7 let. Klientům Charita Valašské Meziříčí nabízí doprovod do společnosti, do školy, k lékaři či na úřady a dále jako podporu při jednání na těchto institucích.

V současné době má Charita k dispozici 43 automobilů, které jsou každodenně používány při poskytování celkem 19 sociálních a zdravotních služeb a k zajištění jejich provozu. Území působnosti je velmi rozsáhlé. Sahá od Horní Bečvy, Valašské Bystřice přes Rožnov pod Radhoštěm a Valašské Meziříčí až po Kelč a Hranicko.


Společnost VÁHALA pomáhá sociálním službám dlouhá léta, letos se jedná již o páté auto, na jehož pořízení firma přispěla.

 


 

„Projekt Sociální automobil mohl být realizován díky zakoupení reklamní plochy na sociálním vozidle
a my jsme moc rádi, že jsme se mohli do pomoci zapojit a usnadnit tak mobilitu těm, co to potřebují,“
popsala jejich pohled na smysl pomoci vedoucí marketingu společnosti Váhala Barbora Denková.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace