Bez lepku Vepřové Kuřecí Hovězí Tip na gril EAN Balení Min. trvanlivost Náročnost Doba přípravy Vhodné na Ocenění Český výrobek Ocenění Český výrobek Ocenění Inovace Ocenění KLASA Ocenění Cechovní norma Ocenění Regionální potravina Ocenění Moravská brána
Objednávky ČR: 800 183 465581 698 129 / SR: 0800 042 026 Po-Pá 6.00-15.00 hod.

Projekt Život pro Bečvu

21.6.2024

Děkujeme všem, kteří pomáháte! Přečtěte si, jak vznikl náš projekt Život pro Bečvu a jak pomáhají peníze z výtěžku prodeje šunky Bečva.

Leden 2024: Představili jsme nový výrobek, který pomáhá obnově života v řece

V září roku 2020 se v důsledku tragické závady dostaly do řeky Bečvy toxické látky. Na 40 kilometrech toku tak uhynulo přes 40 tun ryb. Událost vzbudila velký zájem celostátních médií, nejvíce zasažení ale byli obyvatelé obcí v blízkosti řeky Bečvy. Bečva je spjata s historií a kulturou regionu Valašska, v její blízkosti se nachází mnoho malebných přírodních scenérií a místní jsou na tuto řeku hrdí. 

Otrava řeky Bečvy byla událostí, se kterou se obyvatelé tohoto regionu dodnes těžce smiřují. Proto od samého začátku vyvíjejí úsilí vrátit řeku Bečvu do původního stavu.

Vždy jsme si zakládali na silném vztahu k regionu a protože sídlíme v Hustopečích nad Bečvou rozhodli jsme se přidat ruku k dílu a něco pro Bečvu udělat. Většina našich zaměstnanců pochází právě, z Hustopeč n. B. kudy řeka protéká a její budoucnost nám není cizí. Proto jsme se rozhodli uvést na trh nový produkt, jehož prodeje budou pomáhat revitalizaci řeky.

 

Březen 2024: Projekt Život pro Bečvu

1.3. jsme uvedli na trh nový produkt - Šunku Bečva. S ní se pojí nový projekt Život pro Bečvu.

Tímto projektem navazujeme na úspěšný počin z roku 2014, kdy jsme představili zákazníkům nový produkt Šunka Libušín. Stejně jako před 10 lety v případě Libušína i nyní chceme věnovat část výtěžku z prodeje výrobku na dobrou věc. I naši zákazníci mají tudíž mžnost svým příspěvkem pomoci k revitalizaci řeky a jejího bezprostředního okolí.

Co je smyslem projektu Život pro Bečvu

Z každého prodaného kilogramu Šunky Bečva odvedeme 1 Kč organizacím a rybářským svazům, které o Bečvu pečují. Tyto organizace usilují o to, aby řeka Bečva byla opět čistým, životem kypícím tokem, jakým byla před září 2020. Smyslem je zmírnit následky havárie a vrátit do řeky ryby a další živočichy a rostliny. Projekt neopomíjí ani vzdělání a edukaci mladých lidí v tomto oboru.

Hlavním sdělením projektu Život pro Bečvu je to, že si musíme vážit našeho přírodního bohatství. Příroda je to to nejvzácnější, co máme. Mějme k ní úctu a zachovejme její čistotu a krásu, ať z ní mají radost i příští generace.

Jaká je samotná Šunka Bečva?

Bečva je šunkou nejvyšší jakosti s obsahem masa až 92 %. Jemná chuť šunky zaručuje gurmánský zážitek, ať už si ji dáváte samotnou, nebo na čerstvý chleba s máslem. Šunka je krájená na tenké plátky, jejíž tvar připomíná vlnky na řece. Šunku lze sehnat v krájené 100 g verzi, nebo vcelku v českých obchodních sítích a řetězcích.

Duben 2024: S vaší pomocí jsme přispěli už 60 tisíc Kč. Děkujeme!

K 18. dubnu 2024 bylo v rámci projektu Život pro Bečvu již vybráno 59 337 Kč, které pomohou návratu života do řeky Bečvy.

 

Květen 2024: Překročili jsme částku 80 tisíc a jedeme dál!

80 000 Kč bylo k 14. květnu překročeno a my netrpělivě vyhlížíme další milník - 100 000 Kč, který postupně darujeme místním organizacím a rybářům na obnovu postížené řeky Bečvy.

 

Červen 2024: 

Vítěz Nejlepší novinka roku 2024

Šunka Bečva zvítězila jako NEJLEPŠÍ NOVINKA v prestižní soutěži VOLBA SPOTŘEBITELŮ 2024 v kategorii uzenin. Ocenění jsme převzali 13. června na slavnostním vyhlášení v O2 universum v Praze. Tento nezapomenutelný večer byl pro nás obrovským zážitkem a potvrdil, že naše práce a úsilí jsou vnímány a oceňovány nejen našimi spotřebiteli, ale i odbornou veřejností.

Více o ocenění najdete tady:

Šunka Bečva nejlepší novinka v soutěži VOLBA SPOTŘEBITELŮ 2024

 

Překročili jsme hranici 100 tisíc Kč!

Náš produkt Šunka Bečva překročil významnou hranici a díky vám jsme vybrali již přes 100 000 Kč na podporu naši milované řeky Bečvy. Tento úspěch nás těší o to více, že spojuje kvalitní chuť našich uzenin s důležitým ekologickým cílem.

 


Projekt Život pro Bečvu Projekt Život pro Bečvu Projekt Život pro Bečvu Projekt Život pro Bečvu Projekt Život pro Bečvu Projekt Život pro Bečvu Projekt Život pro Bečvu Projekt Život pro Bečvu Projekt Život pro Bečvu