Přihlášení

Koneční spotřebitelé

Nejste-li obchodní partner zadejte prosím své PSČ.
Zjistíme, jestli do vašeho regionu dovážíme.

Obchodníci

Jako náš obchodní partner se přihlaste zde.

Jste tady poprvé a máte zájem obchodovat?
Vyplňte tedy prosím kontaktní formulář, nebo volejte na tel.: +420 581 698 143.
Produkty zobrazíte tahem zleva do prava ;-)

Sametová šunka jako připomínka Revoluce

25.9.2019

Pro Váhalovu rodinu je Sametová revoluce důležitým momentem historie, který znamenal možnost vrátit se zpět k rodinnému řemeslu.

Příběh firmy se začal psát v roce 1927, kdy zakladatel pan Robert Váhala sbíral první řeznické zkušenosti v Novém Jičíně a Praze, ty následně zúročil při založení vlastní firmy v roce 1933 v Hustopečích nad Bečvou, kde vybudoval řeznictví. Podnikání se navzdory celosvětové hospodářské krizi dařilo, a tak se řeznictví a lahůdkářství rozrůstalo až do poloviny 20. století, kdy byl celý podnik na 41 let znárodněn. Právě díky Sametové revoluci a vrácení majetku mohla být výroba obnovena a Robert Váhala do ní zapojil také své potomky. Vše s úctou k tradici se zachováním originality jednotlivých výrobků, obzvláště pak šunky.

V letošním roce vznikl nový projekt „Sametová šunka 1989“, který významné události listopadu 1989 připomíná spolu s návratem rodinné firmy Váhala. Projekt Sametové šunky je navíc propojen s činností Klubu Hanzelky a Zikmunda ve Zlíně. Těmto dvěma cestovatelům byla svoboda, pravda a přátelství velmi blízkým tématem, proto jde z každého prodaného kilogramu Sametové šunky 1,50 Kč na konto Klubu Hanzelky a Zikmunda.