Přihlášení

Koneční spotřebitelé

Nejste-li obchodní partner zadejte prosím své PSČ.
Zjistíme, jestli do vašeho regionu dovážíme.

Obchodníci

Jako náš obchodní partner se přihlaste zde.

Jste tady poprvé a máte zájem obchodovat?
Vyplňte tedy prosím kontaktní formulář, nebo volejte na tel.: +420 581 698 143.
Menu zobrazíte tahem z leva do prava ;-)

Společnost VÁHALA a spol. s r.o. pomohla Libušínu téměř 400.000 korunami

31.1.2017

Veřejná sbírka na opravu chaty Libušín na Pustevnách bude 3. března 2017 ukončena. Naše společnost VÁHALA a spol. věnovala na opravu požárem zničené kulturní památky k 31. prosinci uplynulého roku celkem 389 099,83 Kč. Hlavní dík za tento dar patří zákazníkům, kteří více než dva roky kupovali šunku Libušín.

„Prakticky ve stejný den, kdy jsme se dozvěděli o zkáze Libušína, jsme začali přemýšlet o tom, jak této nenahraditelné kulturní památce pomoci. Proto jsme vymysleli projekt s názvem Společně pomáháme Libušínu,“ uvedl Ladislav Denk, jednatel a spolumajitel VÁHALA a spol.

Jak tento projekt funguje? „Jednu z našich šunek jsme pojmenovali Libušín. Z každého prodaného kilogramu této naší šunky jsme odeslali na sbírkové konto 1,50 Kč,“ vysvětlila princip projektu Společně pomáháme Libušínu Barbora Denková, vedoucí marketingu. Znamená to, že od začátku sbírky 1. října 2014 společnost VÁHALA a spol. prodala téměř 260 tun šunky Libušín.

„Chtěli bychom všem, kdo si šunku Libušín zakoupili, moc poděkovat. Přispěli tím na obnovu kulturní památky, která nemá v českém, ale ani evropském kontextu obdoby,“ říká Barbora Denková.

Chata Libušín byla na Pustevnách na Rožnovsku postavena v letech 1897–1899 podle návrhu architekta Dušana Samuela Jurkoviče. Jídelna Libušín patří do souboru nejznámějších secesních lidových staveb, jež se staly symbolem Pusteven. Jídelna byla pojmenována k poctě české kněžny Libuše, interiér vyzdobily fresky a sgrafita s motivy valašských a slovenských pověstí dle návrhů Mikoláše Alše. K unikátům interiéru patřily tři secesní lustry, příborník, skleník a hodiny. Kolem stolu bylo umístěno na sto vyřezávaných židlí. Podle odborníků patří Libušín k nejcennějším dílům, která architekt Jurkovič navrhl.

 

V Hustopečích nad Bečvou, 31. ledna 2017

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace